Gry planszowe i wielkoformatowe
Gry planszowe wracają do łask - grają w nie dziś zarówno młodzi jak i dorośli. Najlepiej gdy do stołu z rozłożoną planszą zasiądą razem rodzice i dzieci, a gwarantujemy, że wszystkie gry dostarczą im dużo frajdy i zabawy. Dodatkowo wiele gier niesie ze sobą potężny ładunek edukacyjny. "Planszówki" i "karcianki" rozwijają logiczne myślenie, zdolności współpracy w grupie czy umiejętności negocjacji. Gry osadzone mocno w realiach historycznych, stworzone przez specjalistów, pozwalają także poznać naszą przeszłość i zrozumieć wybrane procesy historyczne.
Oferujemy również stworzenie oryginalnego historycznego "gamesroomu", czyli kącika gier planszowych i karcianych, czynnego na dowolnej imprezie (festyn, festiwal, konkurs, piknik, prywatne urodziny, itp.). Uczestnicy będą mogli skorzystać z dowolnej gry, poznać jej zasady, cieszyć się zabawą, aby następnie przenieść się w inny świat, sięgając po kolejną. Przygotujemy turnieje lub całą ligę rozgrywek z atrakcyjnymi nagrodami.
Za gry w naszej fundacji odpowiada Łukasz Wrona, który od kilku lat zajmuje się ich projektowaniem. Jest współautorem takich tytułów jak: „Rok 1863”, „Przepustka”, ‘Piekło okopów”, „Germania Magna: Border In Flames”, „Byle do pierwszego”, „Kacper Ryx i Król Żebraków”, „Konsensus”, „Walec Parowy 1914”. |
Nasza fundacja podejmie się także stworzenia "od zera" gry planszowej lub karcianej na zaproponowany temat:
Stworzymy koncept gry, opracujemy jej mechanikę (czyli zasady), odpowiednio ją przetestujemy, a także zadbamy o wspaniałą oprawę graficzną i przygotujemy produkt do druku, aby oddać Wam gotowe egzemplarze. Możemy również zrealizować wielkoformatową wersję gry, w której wziąć mogą udział najmłodsi. Na olbrzymiej planszy, przy pomocy bezpiecznych i pięknie wykonanych elementów, najmłodsi gracze z ogromnym zaangażowaniem będą walczyć o punkty i zwycięstwo. |
Wszystkie zamieszczone zdjęcia to przykłady gier Wydawnictwa ALTER, Wydawnictwa Jama oraz Polskiego Towarzystwa Historycznego, których współautorem jest Łukasz Wrona.